Do pobrania

Zasady
Plik Opis

Zasady do gry fabularnej "Elektra" z wykorzystaniem talii 54 (52+2) kart.

Plik zawiera komplet zasad pozwalających na:

  • stworzenie postaci,
  • rozstrzyganie testów,
  • tworzenie fikcji w grze RPG
  • tworzenie scen i bohaterów niezależnych
  • zasady magii oraz system zarządzania zasobami postaci
  • zasady dla Mistrza Gry

UWAGA: System przy odrobinie wprawy pozwala na grę bez Mistrza Gry - również w trybie solo

UPDATE:

Zmiany z 1.4 na 1.5 obejmują:

Drobne poprawki stylistyczne i przeformatowanie tekstu

Karty Postaci
Plik Opis

Karta postaci do gry fabularnej Elektra. Ułatwia stworzenie i zarządzanie zasobami i specjalizacjami postaci prowadzonej przez gracza. Każda postać, prowadzona przez gracza powinna posiadać własną kartę.

Update: z 1.4 do 1.5b:

Karta zawiera drugą stronę z podstawami systemu (testy, skrót tworzenia postaci etc.). Poprawienie sformułowań.

Settingi
Plik Opis

Opis podstawowego settingu do "Elektry" - Winhersted. Świat latających wysp, balonów, wynalazków i szalonych naukowców. Jeśli jesteś gotowy na wzięcie udziału w dalekiej wyprawie badawczej, założeniu nowej kolonii albo chcesz spotkać się oko w oko z ogromnym wężem pyłu - nie czekaj.

Dodatkowe pomoce
Plik Opis

Siatka taktyczna, nienumerowana hexagonalna o boku około 1.5". Pozwala w wygodny sposób rozplanować dowolną scenę i umiejescowienie na niej istotnych elementów.

Numerowana siatka hexagonalna, przydatna jako układ współrzędnych podczas tworzenia terenu, na którym toczą się przygody.

Zestawy
Plik Opis

"Samotna Wyspa", to samodzielny moduł sandboksowy oparty na systemie Elektra. Zasady w nim zawarte i opis świata, pozwają na poprowadzenie gry, bez wcześniejszej znajomości "Elektry" ani świata "Winhersted", w którego fragmencie toczyć się będzie akcja.

Załączony bestiariusz, zasady tworzenia postaci i świata (generator wysp), zarządzania zasobami i wykonywania testów, tworzą z tego modułu samodzielny produkt.

Część z zasad ma charakter testowy - to nadal Beta. Jeśli ich działanie potwierdzi się w praktyce, prawdopodobnie zastąpią obecne w głównym systemie.

Archiwum
Plik Opis

Gra fabularna (RPG) Elektra - z wariantem solo. Świat osadzony w scenerii wieku pary i elektryczności, gotów jest na nowe wynalazki i odkrycia geograficzne. Na dworach toczą się intrygi a wszystko to w świecie latających wysp. Jest to pierwotna wersja zasad systemu, oparta jeszcze na kostkach sześciennych. W niniejszej publikacji znaduje się: