Elektra - zasady gry

"Elektra" jest grą fabularną, która umożliwia wcielenie się w wyimaginowaną postać poszukiwacza przygód. Poruszać się będziesz w fantastycznym świecie, w którym jedynymi granicami jest Twoja wyobraźnia. Do gry poza kartą postaci, gumką i ołówkiem potrzebna jest również zwykła talia kart (52+2 jokery - czarny i czerwony). Dzięki testom wykonywanym z jej pomocą, tworzona przez Ciebie i innych graczy fikcja może mieć nieoczekiwane zwroty.

Zazwyczaj jeden z graczy, będzie pełnił rolę tzw. Mistrza Gry - jego głównym zadaniem w tej grze, jest rozsądzanie potencjalnych sporów, dotyczących wyników losowania, dlatego przy odrobinie wprawy i przy zachowaniu uczciwości względem siebie, można się obyć bez niego - w skrajnym wypadku, dopuszczalna jest nawet gra w trybie "solo".

W odróżnieniu od wielu innych gier fabularnych, w "Elektrze" fikcja jest współtworzona przez wszystkich graczy. Takie rozwiązanie umożliwia przy odrobinie wprawy wszystkim (włącznie z Mistrzem Gry) prowadzenie swoich postaci.

Świat, w którym domyślnie tworzona jest fikcja to Winhersted - kraina latających wysp, w której cywilizacja osiągnęła poziom rozwoju zbliżony do “wieku pary i elektryczności” w naszym uniwersum. Jeśli zasady tej gry będą Ci odpowiadały, nie ma najmniejszego powodu, byś nie tworzył własnego świata w dowolnej innej wymyślonej krainie.

Cała rozgrywka jest podzielona na sceny, podczas których zachodzą różne wydarzenia. Dobrą analogią jest w tym wypadku film – taki, w którym nie ma założonego z góry scenariusza, reżyserem jest kreatywność wspomagana kartami do gry a aktorami postacie, które stworzycie – zarówno wasi bohaterowie, jak i niezależni aktorzy oraz statyści.

Niniejszy dokument jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution 3.0 Unported license (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/)

This work is based on FU: The Freeform/Universal RPG (found at http://nathanrussell.net/fu), by Nathan Russell, and licensed for our use under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported license (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/).